Спенсър Динуиди от Нетс иска да изгради силна игра срещу Трейл Блейзърс
New York Post | 2024-01-19 | 09:00:38

Единственият положителен резултат от загубата на Нетс от Трейл Блейзърс в сряда вечер беше Спенсър Динуиди.

Гардинът вкара 19 точки със седем асистенции и беше най-добрият за отбора плюс-12, след като претърпя спад, откакто пое ролята на титулярния пойнтгард в отсъствието на Бен Симънс.

В началото той като че ли запълни празнината, оставена от склонния към контузии Симънс, извеждайки Бруклин до старт с 13-10, като същевременно отбелязваше средно 14,7 точки и четири асистенции и стрелба от 40,1 процента.

Нещата обаче се обърнаха. В трите мача преди сряда Динуиди отбеляза средно 3,3 точки при стрелба 3 за 15.

Той също видя минутите си съкратени в мача срещу Маями, като Денис Смит младши и Кам Томас записаха съответно 32 и 31 минути от пейката.

Мрежите проявиха интерес към Деджунте Мъри от Хоукс като възможно решение за дилемата им с пойнтгарда, но Динуиди спечели някои брауни точки благодарение на този пробив срещу Трейл Блейзърс.

„Мислех, че като цяло способността му да се спуска по склона, мислех, че вижда пода много добре тази вечер“, каза старши треньорът Жак Вон. „Току-що пусна баскетбола, организирайки ни. Но той има способността да се спуска, да стигне до ръба, [и] да прави фаулове, което успя тази вечер. Беше хубаво да го видя агресивен, в потока и да играе според възможностите си.”

вижте също

Dejounte Murray, Ben Simmons (горно вмъкване) и Спенсър Динуиди (долно вмъкване)

Мрежите гледат на Дежунте Мъри от Хоукс като потенциално решение на проблема с пойнтгарда

Микал Бриджис е посочен като вероятно с контузия на десния пищял за мача срещу Лейкърс в петък вечер.

Той се сблъска в четвъртък вечер с Джабари Паркър през третата четвърт, изпращайки Бриджис встрани.

Дей’Рон Шарп (хиперекстензия на лявото коляно), Симънс (засядане на нерв в долната част на гърба) и Дарик Уайтхед (реакция на стрес на левия пищял) отпадат за петък.

Lonnie Walker IV ще продължи да има ограничени минути „поне“ до края на пътуването, каза Вон след загубата.

Гарджът бавно се завръща след 17 мача отсъствие поради контузия на подколянното сухожилие.

В сряда той игра малко под 19 минути и вкара 13 точки.